Aktuality (archiv 2015)
TISKOVÁ ZPRÁVA k slavnostnímu vyhlášení a předání cen „ČESKÁ CHUŤOVKA 2015“

Na slavnostním předávání ocenění 7. ročníku soutěže o značku Dobrý tuzemský potravinářský výrobek Česká chuťovka 2015 a 5. ročníku soutěže o značku Dětská chuťovka 2015, které se konalo ve čtvrtek 22. října v Hlavním sále Senátu Parlamentu České republiky, si za přítomnosti předsedy Senátu pana Milana Štěcha převzalo plakety a diplomy opravňující pyšnit se značkou Česká chuťovka 2015 celkem 53 výrobců, kteří uspěli s 98 výrobky. Značku Dětská chuťovka 2015 pak může od letoška používat dalších 19 českých potravinářů pro 27 svých výrobků. Čestným titulem Rytíř české chuti byl dekorován pan František Dolejší st. za celoživotní působení v oboru zpracování masa, a to jak ve vysokých manažerských funkcích, tak při výstavbě a provozování vlastního masného závodu v Davli s vyhlášenou značkou Řeznictví a uzenářství U DOLEJŠÍCH.

Oproti loňsku se počet výrobků usilujících o získání značky Česká chuťovka zvýšil téměř o 20% a o udělení značky Dětská chuťovka dokonce bezmála o polovinu. Což je dobrá zpráva zejména pro zákazníky – čeští výrobci potravin se v náročné konkurenci na trhu zaměřují stále více nejen na vysokou kvalitu, ale i na skvělou chuť svých výrobků, která koneckonců každou potravinu korunuje.

Cena novinářů byla přímo na místě udělena výrobcům a výrobkům, které zástupci medií vybírali ze všech oceněných, a podle slov předsedkyně novinářské poroty Evy Brixi by je nejraději udělili všem. Jelikož ale byli, jako každoročně, limitováni počtem diplomů, které jim organizátoři připravili, udělili letos alespoň místo obvyklých tří nakonec mimořádně čtyři Ceny novinářů. Získaly ji tyto firmy a jejich výrobky - Jaja Pardubice s.r.o. za Sváteční cukroví, OVUS – podnik živočišné výroby, spol. s r.o. za Indiánská vejce, Petr Landa Uzeniny BETA za Milánkovu pikantní klobásu a Řeznictví - Uzenářství Hakalík za Škvarky.

Aktuální zprávy o oceněných potravinářích i potravinách i další zajímavosti, fotografie, pozvánky na události apod. je možné průběžně sledovat také na Facebooku České chuťovky.

 

Otevřít tiskovou zprávu k vyhlášení 7. ročníku.Česká chuťovka a Dětská chuťovka 2015
foto: © Ing. Michal Vokřál, CSc.

Fotografie jsou k volnému užití.
 

Ve Frýdlantském salonku Senátu Parlamentu ČR se 8. září uskutečnila tisková konference k blížící se uzávěrce přihlášek do soutěží ČESKÁ CHUŤOVKA a DĚTSKÁ CHUŤOVKA za účasti místopředsedy Senátu pana Zdeňka Škromacha. Přinášíme vám z ní tiskovou zprávu a několik snímků přímo z místa konání.

Drobnou ochutnávkou kvalitních českých potravin oceněných v loňské soutěži nebo přihlášených do letošní soutěže se představili tři tradiční úspěšní držitelé značky – KOMPEK, kombinát pekařské a cukrářské výroby, Pivovar Ferdinand a Uzeniny BETA. Všichni přítomní při ochutnávce uznale potvrzovali, že značky Česká chuťovka i Dětská chuťovka si opravdu na nic nehrají a znamenají skutečně vynikající chuť potravin, jimž jsou uděleny.

2. tisková zpráva k 7. ročníku soutěže o značku
Dobrý tuzemský potravinářský výrobek „ČESKÁ CHUŤOVKA 2015"

Jíst je něco tak přirozeného jako dýchat vzduch. U nás naštěstí není hlad, proto i nároky na potraviny jsou poněkud vyšší, než aby nás pouze zasytily. A ten snad úplně nejvyšší požadavek je, abychom si na nich pochutnali.

U zákazníků však působí také opačný trend – nakoupit co nejlevněji. Skloubení těchto dvou protichůdných požadavků pak může vypadat jako kvadratura kruhu, protože chutné je především to, co je vyrobeno z kvalitní suroviny a také šetrnou technologií a to se zpravidla promítne i do ceny. Je tedy na spotřebiteli, aby se sám rozhodl, zda si chce kazit chuť a někdy i žaludek levnými náhražkami či si trošku připlatit a opravdu si pochutnat. Ovšem vyšší cena taky ještě lepší chuť nezaručuje. A od toho jsou tu značky ČESKÁ CHUŤOVKA a DĚTSKÁ CHUŤOVKA, aby se zákazník mohl lépe zorientovat. Pokud na výrobku uvidí tato loga, má jistotu, že potravina je česká a že si na ní pochutná. Přesně jak to stojí v jejich názvu. A zbytek už je samozřejmě na něm.

Otevřít tiskovou zprávu 7. ročníku

 

 

TISKOVÁ ZPRÁVA
Artesa podporuje soutěž Česká chuťovka

(Praha, 8. 9. 2015) – Artesa, spořitelní družstvo pokračuje v podpoře soutěže Česká chuťovka, která oceňuje kvalitní české potraviny a pomáhá propagovat poctivé tuzemské výrobce.

„Soutěž Česká chuťovka je zaměřena na podnikatele a firmy, které pro svůj další rozvoj potřebují kvalitní finanční služby. Proto jsme velice potěšeni, že můžeme být jejím hrdým partnerem,“ uvedl Ing. Pavel Ráliš, obchodní ředitel spořitelního družstva Artesa.

Artesa zároveň pro účastníky 7. ročníku soutěže Česká chuťovka 2015, připravila zvýhodněnou nabídku úvěrů pro financování jejich provozních potřeb či investičních záměrů. „Jako partner soutěže umožníme jejím účastníkům využít slevu 25 až 50% z poplatku za zpracování a vyhodnocení žádosti o úvěr. Vítěz ceny novinářů bude moci navíc využít snížení úrokové sazby financování o 1%,“ upřesnil Pavel Ráliš.

Otevřít tiskovou zprávu Spořitelního družstva Artesa


Nejchutnější české potraviny byly
ozdobou slavnostního odhalení busty
Francoise Mitterranda

Ještě další sérií fotografií se vracíme ke slavnostnímu odhalení busty bývalého francouzského prezidenta Francoise Mitterranda za přítomnosti a pod záštitou prezidenta ČR Miloše Zemana v pondělí 13.7.2015. Vynikající čeští potravináři – držitelé značky ČESKÁ CHUŤOVKA a DĚTSKÁ CHUŤOVKA se při této příležitosti s velkým úspěchem představili v Ledeburské zahradě pod Pražským hradem řadě význačných domácích i zahraničních osobností, mezi nimiž nechyběli ani francouzský velvyslanec Jean-Pierre Asvazadourian, slovenský velvyslanec Peter Weiss a samozřejmě iniciátor a organizátor odhalení busty předseda Jazzové sekce pan Karel Srp, účastník slavné snídaně Francoise Mitterranda s československými disidenty v roce 1988. Bylo víc než příjemné slyšet na místě z jeho úst spontánní radostná slova na adresu přítomných držitelů České a Dětské chuťovky: „Takovou akci jsme tu ještě neměli!“

Návštěvníci slavnostního odpoledne se za poslechu koncertu Ústřední hudby Armády ČR věnovali v krásném prostředí zahrady se sala terrenou ochutnávce vynikajících českých potravin od těchto vyhlášených českých potravinářů: Bohemilk , Brdské pochoutky , Café Charlotte , Kavárna Chotěboř – Jana Fialová, KOMPEK, Krchlebské koláče – Helena Konopíková, Moštárna Louny, Ovocňák – TOKO AGRI, Pivovar Ferdinand, Titbit, Uzenářství a lahůdky Sláma a UZENINY BETA. Všichni výrobci byli neustále v obležení nadmíru spokojených hostů, kteří si nemohli předložené pochoutky vynachválit a pěli na ně i na samotné potravináře doslova pochvalné ódy.

Překvapením navíc pro všechny bylo představení dvou nádherných slavnostních dortů s vyobrazením francouzské vlajky a s portrétem Francoise Mitteranda, z nichž ten první od Kavárny Chotěboř byl zkonzumován ještě na místě a ten druhý od železnorudského Café Charlotte si odvezl jako dar francouzský velvyslanec, aby ho vystavil a následně nabídl k ochutnání hostům jím pořádané recepce ke státnímu svátku Francie.

Prezentace držitelů značky Česká chuťovka, která mezi přítomnými vzbudila velký zájem o kvalitní a chutné české potraviny i jejich výrobce z různých koutů republiky, proběhla ve spolupráci se společností VEOLIA ČESKÁ REPUBLIKA, a.s. a za její laskavé podpory.

 

 

Nejchutnější české potraviny
zpestřily slavnostní odhalení busty
Francoise Mitterranda

Vynikající čeští potravináři – držitelé značky ČESKÁ CHUŤOVKA a DĚTSKÁ CHUŤOVKA se v pondělí 13.7. s velkým úspěchem představili v Ledeburské zahradě pod Pražským hradem v rámci doprovodného programu odhalení busty bývalého francouzského prezidenta Francoise Mitterranda za přítomnosti a pod záštitou prezidenta ČR Miloše Zemana. Akce se dále zúčastnili francouzský velvyslanec Jean-Pierre Asvazadourian, slovenský velvyslanec Peter Weiss a další význační hosté. Iniciátorem a organizátorem odhalení busty byla Jazzová sekce a osobně její předseda pan Karel Srp, účastník slavné snídaně Francoise Mitterranda s československými disidenty v roce 1988. Busta tohoto význačného francouzského prezidenta tak byla odhalena jako první v bývalé východní Evropě a, kromě Francie, pravděpodobně i ve světě.

Návštěvníci slavnostního odpoledne, včetně řady zahraničních hostů, se následně za poslechu koncertu Ústřední hudby Armády ČR věnovali v krásném prostředí zahrady se sala terrenou ochutnávce vynikajících českých potravin od vyhlášených českých potravinářů: Bohemilk , Brdské pochoutky , Café Charlotte , Kavárna Chotěboř – Jana Fialová, KOMPEK, Krchlebské koláče – Helena Konopíková, Moštárna Louny, Ovocňák – TOKO AGRI, Pivovar Ferdinand, Titbit, Uzenářství a lahůdky Sláma a UZENINY BETA. Organizátoři ochutnávky a především samotní výrobci si vyslechli doslova pochvalné ódy od přítomných spokojených účastníků, jak skvělé a chutné potraviny dokáží připravit, a řada z hostů se také velmi zajímala o to, co se skrývá za tajemstvím tak skvělé chuti nabízených českých potravin.

Překvapením navíc pro všechny bylo představení dvou nádherných slavnostních dortů s vyobrazením francouzské vlajky a s portrétem Francoise Mitteranda, z nichž ten první od Kavárny Chotěboř byl zkonzumován ještě na místě a ten druhý od železnorudského Café Charlotte si odvezl jako dar francouzský velvyslanec, aby ho vystavil a následně nabídl k ochutnání hostům jím pořádané recepce ke státnímu svátku Francie.

Prezentace držitelů značky Česká chuťovka, která mezi přítomnými vzbudila velký zájem o kvalitní
a chutné české potraviny i jejich výrobce z různých koutů republiky, proběhla ve spolupráci
se společností VEOLIA ČESKÁ REPUBLIKA, a.s. a za její laskavé podpory.

Otevřít tiskovou zprávu Slavnostního odhalení busty

Partner: Veolia

 

 

Slavnostní odhalení busty
Francois Mitterrand

Držitelé značky ČESKÁ CHUŤOVKA a DĚTSKÁ CHUŤOVKA se představí ochutnávkou svých vynikajících českých potravin při příležitosti slavnostní instalace busty Francoise Mitterranda v pondělí 13. července (den před státním svátkem Francie) za účasti a pod záštitou Prezidenta České republiky Miloše Zemana, velvyslanců Slovenské republiky a Francouzské republiky, vybraných představitelů států a osob, které se na projektu (autorem Karel Srp), podílely. Instalaci busty organizuje Jazzová sekce a Česká chuťovka je partnerem této akce.

Bronzová busta na soklu (cca. 150 cm) bude umístěna v levé části vchodu do zahrad pod Pražským hradem z Valdštejnské ulice jako připomínka slavné snídaně tehdejšího francouzského prezidenta Francoise Mitterranda s československými disidenty v r. 1988.

Tvůrcem busty je český akademický sochař Jan Zelenka, který žije a tvoří téměř 30 let v Paříži.

Účastníkům slavnostního odpoledne nabídnou k ochutnání své výrobky tito vynikající čeští potravináři, držitelé značky Česká chuťovka a Dětská chuťovka: Bohemilk, Brdské pochoutky, Café Charlotte, Kavárna Chotěboř, Kompek, KRCHLEBSKÉ KOLÁČE – Helena Konopíková, Maso-uzeniny Sláma, Moštárna Louny, OVOCŇÁK – Toko Agri, Pivovar Ferdinand, Titbit, Uzeniny Beta a ZD Partutovice :-)

Prezentace ČESKÉ CHUŤOVKY na Slavnostním odhalení busty Francoise Mitterranda se uskuteční ve spolupráci a s podporou VEOLIA ČESKÁ REPUBLIKA, a.s.
http://veolia.cz/cs

Slavnostní odhalení busty 


Tisková zpráva k vyhlášení 7. ročníku soutěže o značku
Dobrý tuzemský potravinářský výrobek „ČESKÁ CHUŤOVKA 2015"
a 5. ročníku soutěže o značku „DĚTSKÁ CHUŤOVKA 2015“

V úterý 19.5. byl vyhlášen 7. ročník soutěže o značku ČESKÁ CHUŤOVKA a 5. ročník soutěže o značku DĚTSKÁ CHUŤOVKA na tiskové konferenci, která proběhla v partnerské VOŠES a SPŠ potravinářských technologií Podskalská, Praha 2. Na půdě této školy a za odborné garance jejího ředitele Ing. Milana Chmelaře také každoročně dětská porota hodnotí přihlášené výrobky určené především dětem a těm nejchutnějším uděluje Dětskou chuťovku.

Přítomní novináři se zúčastnili také degustace výrobků studentů školy, od piva přes uzenářské výrobky až po různé druhy pečiva a uznale ocenili jejich vysokou kvalitu i výbornou chuť. Na závěr si prohlédli pivovarskou a pekařskou sekci, v nichž zastihli žáky 1. ročníku při praktické výuce a živě besedovali jak s pedagogy školy, tak i přímo s žáky. Hodně se rovněž hovořilo o tom, že zájem o studium některých potravinářských oborů (zejména např. oboru zpracování masa) soustavně klesá a reálně tak do budoucna u nás hrozí velký nedostatek potravinářských odborníků, což se může negativně projevit i na možnostech zachování výroby tradičních českých specialit.

Informaci o tiskové konferenci k vyhlášení 7. ročníku soutěže Česká chuťovka 2015 a 5. ročníku Dětské chuťovky 2015 na svém webu přinesl i Svět potravin a webový portál Můžeme jíst zdravěji, partneři České chuťovky.

Otevřít tiskovou zprávu 7. ročníku


 

Artesa podporuje soutěž Česká chuťovka

Artesa, spořitelní družstvo i v letošním roce pokračuje v podpoře soutěže Česká chuťovka, která oceňuje kvalitní české potraviny a pomáhá propagovat poctivé tuzemské výrobce.

„Soutěž Česká chuťovka je zaměřena na podnikatele a firmy, které pro svůj další rozvoj potřebují kvalitní finanční služby. Proto jsme velice potěšeni, že můžeme být jejím partnerem,“ uvedl Ing. Pavel Ráliš, obchodní ředitel spořitelního družstva Artesa.

Artesa i v letošním roce navíc pro účastníky 7. ročníku soutěže Česká chuťovka 2015, připravila zvýhodněnou nabídku úvěrů pro financování jejich provozních potřeb či investičních záměrů. „Jako partner soutěže umožníme jejím účastníkům využít slevu 25 až 50% z poplatku za zpracování a vyhodnocení žádosti o úvěr. Vítěz ceny novinářů bude moci navíc využít snížení úrokové sazby financování o 1%,“ upřesnil Pavel Ráliš.

Otevřít tiskovou zprávu Spořitelního družstva Artesa (7. ročník)


Předseda Senátu Parlamentu České republiky pan Milan Štěch
opět převzal záštitu nad ČESKOU CHUŤOVKOU i DĚTSKOU CHUŤOVKOU

Brzy poté, co si nejlepší čeští potravináři odnesli na podzim 2014 ocenění za své skvělé výrobky v podobě ČESKÝCH CHUŤOVEK a DĚTSKÝCH CHUŤOVEK 2014 z Valdštejnského paláce, sídla Senátu, jsme dostali potěšující zprávu, že předseda Senátu Parlamentu České republiky pan Milan Štěch udělil záštitu oběma soutěžím i v dalším ročníku.

Tato pozornost, kterou jeden z nejvyšších ústavních činitelů ČR vyjadřuje uznání všem českým výrobcům prvotřídních a chutných českých potravin, zároveň znamená, že 22. října 2015 se nejlepší z nich opět společně setkají při přebírání ocenění v neopakovatelné atmosféře historických prostor Valdštejnského paláce, aby si vyměnili zkušenosti a také se pochlubili svým uměním za přítomnosti řady významných hostů.

Česká chuťovka 2015 - záštita


Mezinárodní veletr VÍNO&Delikatesy

Letos se už podruhé představili na mezinárodním veletrhu VÍNO&Delikatesy na holešovickém Výstavišti (22.4.-24.4.) ve společné expozici držitelé značek ČESKÁ CHUŤOVKA a DĚTSKÁ CHUŤOVKA. Své skvělé a hlavně chutné, z vysoce kvalitních surovin a tradičními postupy vyrobené potraviny zde představily společnosti Knedlíky Láznička, Moštárna Louny a Pivovar Ferdinand. Po celou dobu veletrhu, kterým prošlo za tři dny 13.400 návštěvníků, sklízely představované potraviny jejich zasloužený obdiv a dokazovaly tak, že značky ČESKÁ CHUŤOVKADĚTSKÁ CHUŤOVKA mohou pro své výrobky získat jen ti, kteří patří ke špičce svého oboru u nás.

O tom svědčila i přítomnost dalších držitelů Českých chuťovek na veletrhu jako vítězů veletržního ocenění TOP DELIKATESA, mezi nimi Karamelový sen a pan František Janíček ze Židlochovic, který byl v r. 2013 pasován v Senátu při předávání ocenění Česká chuťovka dokonce historicky prvním Rytířem české chuti. I tyto vynikající potravináře proto můžete spatřit v naší malé fotogalerii z veletrhu.


 
 
 
 


Záštita:
  • Soutěž probíhá pod záštitou Stálé komise Senátu pro rozvoj venkova a ministra zemědělství Miroslava Tomana.
Odborný patron:
  • prof. Dr. RNDr. Pavel Matějka, rektor VŠCHT
Odborná garance:
  • Vysoká škola chemicko-technologická v Praze
  • VOŠ, Gymnázium, SPŠ a SOŠ PODSKALSKÁ
Organizační zajištění soutěže

SYMPEX GROUP s.r.o.
Na Balkáně 2532/82, 130 00 Praha 3
E: ceskachutovka@sympex.cz  |  T: 777 146 641  |  W: www.sympex.cz