Aktuality (archiv 2014)TISKOVÁ ZPRÁVA - Harfa Čokoládový Festival 2014

Do nákupního centra Galerie Harfa zamíří všichni milovníci čokolády. Od pátku 21. listopadu do neděle 23. listopadu 2014 se zde uskuteční Čokoládový festival, jehož partnerem je i ČESKÁ CHUŤOVKA, s výstavou obalů čokolád z celého světa, obrazů malovaných čokoládou, kulinářskou přehlídkou a prodejními stánky s čokoládovými delikatesami. Vstup je zdarma.

Čokoládový Festival 2014 v Praze, pořádaný agenturou ChrisFromParis je jedinečnou událostí pro všechny milovníky čokolády a cukrovinek, kteří mají chuť se pobavit, pochutnat si a případně se i přiučit vaření s čokoládou.

Otevřít tiskovou zprávu Čokoládového festivalu.


 


TISKOVÁ ZPRÁVA k slavnostnímu vyhlášení a předání cen „ČESKÁ CHUŤOVKA 2014“

Na slavnostním vyhlášení výsledků 6. ročníku soutěže o značku Dobrý tuzemský potravinářský výrobek
Česká chuťovka 2014 a Dětská chuťovka 2014, které se konalo ve středu 22. října v Senátu Parlamentu
České republiky, si za přítomnosti předsedy Senátu pana Milana Štěcha převzalo plakety a diplomy opravňující
pyšnit se značkou Česká chuťovka 2014 celkem 47 výrobců, kteří uspěli s 82 výrobky. Značku Dětská chuťovka 2014 pak může od letoška používat 19 českých potravinářů pro 23 svých výrobků.

Titulem Rytíř české chuti byl dekorován pan František Horák z pivovaru Svijany za zásluhy
o české pivo a nepřehlédnutelný zvuk svijanského piva.

Otevřít tiskovou zprávu k vyhlášení 6. ročníku.


 
Foto: Ing. Michal Vokřál, CSc.

DĚTSKÁ CHUŤOVKA JE SOUTĚŽ, KTERÁ SI NA NIC NEHRAJE!

Ještě dříve, než budou oznámeny výsledky soutěží Česká chuťovka 2014 a Dětská chuťovka 2014 v Senátu ve středu 22. října, Vám přinášíme alespoň vhled do zákulisí Dětské chuťovky. Můžete se podívat, jak asi vypadá ochutnávání výrobků dětskou hodnotitelskou komisí. Letos byla porota rozšířena na 12 členů, a to proto, že k mladým novinářům z Dětské tiskové agentury, která vznik soutěže před čtyřmi lety iniciovala, a studentům 1. ročníku Střední školy potravinářských technologií v Podskalské ulici v Praze 2, kde se hodnocení každoročně odehrává, se přidali i žáci 5. tříd ze Základní školy Londýnská. Složení dětské poroty tak ještě lépe odpovídá deklarovanému věkovému složení 10 – 16 let.

Ještě Vám prozradíme, že děti udělily celkem 23 Dětských chuťovek 19 českým výrobcům. Jmenovitě je ale můžeme prozradit až po 22. říjnu, po jejich oficiálním oznámení.

A již vás v klidu necháme unášet se zajímavou atmosférou, která při letošním hodnocení v pátek 3. října vládla, a to prostřednictvím fotografií Tomáše Hausera a videosekvence z živého natáčení ČT, které šlo přímo do vysílání na ČT 24, jejímž autorem je Slávek Hrzal (video viz stránka Videa 2014), ředitel Dětské tiskové agentury.

Více fotografií naleznete na stránce Fotogalerie 2014.


 


TISKOVÁ ZPRÁVA k 6. ročníku soutěže o značku
Dobrý tuzemský potravinářský výrobek „ČESKÁ CHUŤOVKA 2014"

Módní spotřebitelský trend k upřednostňování nákupu českých potravin nás může jistě jen těšit. Není to ale trochu málo? Zákazník si pod pojmem „česká potravina“ představuje i potravinu nešizenou a chutnou. Teprve chuť přece korunuje každou potravinu – i tu českou! Jak ovšem v té nepřehledné nabídce na trhu rozpoznat, co je nejen kvalitní, ale skutečně i chutné? Jednoduše – podle značek ČESKÁ CHUŤOVKA a DĚTSKÁ CHUŤOVKA!

Počet zájemců o právo pyšnit se značkou Česká chuťovka a Dětská chuťovka má rok od roku vzrůstající tendenci - loni se soutěže zúčastnilo již 63 výrobců s 207 výrobky a letos se jich očekává ještě víc. Šestý ročník soutěže se koná opět pod záštitou pana Milana Štěcha, předsedy Senátu Parlamentu ČR, který k tomu uvedl: „Česká chuťovka ukazuje na potraviny, které by měli lidé vyžadující kvalitu vyhledávat, a já jsem rád, že se alespoň poskytnutím podpory mohu na této soutěži podílet. Je vidět, že i občané to vítají a projevují o značky kvality velký zájem. Nestačí, aby se vědělo, že my jako Češi máme rádi jídlo. Chci, aby platilo, že co Čech, to gurmán a potravinový fajnšmekr.“
Více informací naleznete v níže uvedeném odkazu tiskové zprávy.

Otevřít tiskovou zprávu 6. ročníku


 


TISKOVÁ ZPRÁVA - Artesa podporuje soutěž Česká chuťovka

Artesa, spořitelní družstvo se stalo partnerem soutěže Česká chuťovka, která oceňuje kvalitní české potraviny a pomáhá propagovat poctivé tuzemské výrobce.

„Soutěž Česká chuťovka je zaměřena na podnikatele a firmy, které pro svůj další rozvoj potřebují kvalitní finanční služby. Proto jsme velice potěšeni, že můžeme být jejím hrdým partnerem,“ uvedl Ing. Pavel Ráliš, obchodní ředitel spořitelního družstva Artesa.

Artesa zároveň pro účastníky 6. ročníku soutěže Česká chuťovka 2014, připravila zvýhodněnou nabídku úvěrů pro financování jejich provozních potřeb či investičních záměrů. „Jako partner soutěže umožníme jejím účastníkům využít slevu 25 až 50% z poplatku za zpracování a vyhodnocení žádosti o úvěr. Vítěz ceny novinářů bude moci navíc využít snížení úrokové sazby financování o 1%,“ upřesnil Pavel Ráliš.

Otevřít tiskovou zprávu Spořitelního družstva Artesa (6. ročník)


Zveme Vás na jedinečnou konferenci v České republice s názvem:
Moderní technologie pro potravinářský průmysl

KDY: úterý 16. 9. 2014
KDE: NH Hotels Olomouc
WWW: http://konference-tmi.cz/potraviny1

Cílem konference je posílit konkurenceschopnost českých potravinářských podniků prostřednictvím informativních přednášek a názorných ukázek technologií, aplikací a postupů využitelných při výrobě potravin. Konference je určená všem výrobcům potravin a nápojů a proběhne za spolupráce portálu Česká chuťovka.

Na konferenci vystoupí členové potravinářské komory Miroslav Dub a Jan Jedlička, kteří se technologiemi ve výrobě zabývají dlouhodobě. Připravili velmi zajímavou přednášku na téma zavádění moderních technologií a nastartování proinovačního klimatu v ČR. Dále vystoupí zástupci velkých výrobních podniků. Těšit se můžete například na pana Reného Musilu, spolumajitele společnosti Kofola. Dozvíte se více o inovačních voucherech, jaké jsou možnosti a podmínky pro jejich získání. Představena bude publikace profesora Pavla Kadlece, který vyučuje na Vysoké škole chemickotechnologické v Praze.

Záštitu nad akcí převzal Ing. Marian Jurečka – ministr zemědělství ČR


 


Tisková zpráva k vyhlášení 6. ročníku soutěže o značku
Dobrý tuzemský potravinářský výrobek „ČESKÁ CHUŤOVKA 2014"

Na úvodní tiskové konferenci k vyhlášení 6. ročníku soutěže o značku ČESKÁ CHUŤOVKA a DĚTSKÁ CHUŤOVKA se ve známém pražském Hotelu JALTA sešlo 16.června na 50 novinářů a hostů. Kromě získání informací o novinkách připravených pro letošní Českou chuťovku měli přítomní možnost ochutnat skvělé a hlavně chuťově vynikající potraviny, ať už oceněné v minulosti ČESKOU CHUŤOVKOU nebo naopak přihlášené do letošní soutěže. Svými dobrotami se pochlubili tito skvělí čeští potravináři: KAMILA CHOCOLATES, Pivovar FERDINAND, SAPIO (Golemův šém), TITBIT, UZENINY BETA i studenti VOŠES a SPŠPT v Podskalské. A novináři nestačili žasnout, co čeští potravináři dokážou, jejich mlsné jazýčky měly co dělat, aby všechny ty úžasné vjemy zvládly.

Otevřít tiskovou zprávu 6. ročníku


 
Foto: Ing. Michal Vokřál, CSc. + archiv


Artesa, spořitelní družstvo se stalo partnerem soutěže Česká chuťovka,
která oceňuje kvalitní české potraviny a pomáhá propagovat poctivé tuzemské výrobce.

Artesa„Soutěž Česká chuťovka je zaměřena na podnikatele a firmy, které pro svůj další rozvoj potřebují kvalitní finanční služby. Proto jsme velice potěšeni, že můžeme být jejím hrdým partnerem,“ uvedl Ing. Pavel Ráliš, obchodní ředitel a místopředseda představenstva spořitelního družstva Artesa.

Artesa zároveň pro účastníky 6. ročníku soutěže Česká chuťovka 2014, připravila zvýhodněnou nabídku úvěrů pro financování jejich provozních potřeb či investičních záměrů. „Jako partner soutěže umožníme jejím účastníkům využít slevu 25 až 50% z poplatku za zpracování a vyhodnocení žádosti o úvěr. Vítěz ceny novinářů bude moci navíc využít snížení úrokové sazby financování o 1%,“ upřesnil Pavel Ráliš.


 
Foto: Ing. Michal Vokřál, CSc.


Spořitelní družstvo Artersa

Od května mají čeští potravináři možnost přihlašovat své nejchutnější výrobky do již 6. ročníku soutěže o značku ČESKÁ nebo DĚTSKÁ CHUŤOVKA.

ArtesaJednou z novinek letošního ročníku je i navázání spolupráce se spořitelním družstvem Artesa, které se rozhodlo stát partnerem České chuťovky a usnadnit nejen financování, ale i podpořit propagaci poctivých tuzemských výrobců a jejich kvalitních potravin.

Artesa podnikatelům a firmám poskytuje úvěry s individuálními podmínkami formou provozního i investičního financování.

Pro účastníky soutěže připravila tuto zvýhodněnou nabídku úvěrů, kterou naleznete též na jejích webových stránkách:
https://www.artesa.cz/o-nas/profil/pomahame/ceska-chutovka


Zvýhodněná nabídka úvěrů:
 • Sleva 25% z poplatku za zpracování a vyhodnocení žádosti o úvěr při jejím podání do 31.3.2015 – platí pro všechny přihlášené do soutěže za podmínky, že případný úvěr nebude vyřizován přes zprostředkovatele.
 • Sleva 50% z poplatku za zpracování a vyhodnocení žádosti o úvěr při jejím podání do 31.3.2015 – platí pro všechny účastníky soutěže, kteří získají ocenění Česká chuťovka za podmínky, že případný úvěr nebude vyřizován přes zprostředkovatele.
 • Snížení úrokové sazby poskytnutého úvěru o 1% při podání žádosti o úvěr do 31.3.2015 pro vítěze ceny novinářů za podmínky, že případný úvěr nebude vyřizován přes zprostředkovatele.

Poskytnutí uvedených slev za získání úvěrových produktů je vázáno na schválení podnikatelského záměru účastníka soutěže Česká chuťovka úvěrovou komisí spořitelního družstva.

Věříme, že tímto způsobem může soutěž ČESKÁ CHUŤOVKA napomoci prostřednictvím svého nového partnera - spořitelního družstva Artesa – mnohým skvělým českým potravinářským výrobcům ve financování jejich provozních či investičních potřeb.Prezentace firem na veletrhu VÍNO&Delikatesy

Několika fotografiemi se ještě vracíme k vydařené prezentaci sedmi vynikajících českých potravinářských výrobců (Maso Brejcha, Podorlická sodovkárna, Milkeffekt, Pivovar Ferdinand, Maspro Hodonín, POEX Velké Meziříčí a TITBIT), držitelů značky ČESKÁ a DĚTSKÁ CHUŤOVKA, na nedávném veletrhu VÍNO&Delikatesy na pražském Výstavišti (23.-24.4.2014). Do společné expozice se aktivně zapojil i spolek Gastronomia Bohemica, osvědčený partner České chuťovky.

Pulty jednotlivých výrobců byly prakticky neustále v obležení návštěvníků, protože všude bylo co ochutnávat, a že to byly samé skutečné lahůdky, o tom nebylo nejmenších pochyb. O expozici České chuťovky se tak roznesla po celém veletrhu zvěst jako o návštěvnicky nejpřívětivějším stánku. Často se u něj zastavovali k přátelským ochutnávkám a debatám i další vystavovatelé z veletrhu, především vinaři, a chlubili se na oplátku svými skvosty. Zkrátka srdečná a pohostinná atmosféra se od skvělých českých výrobců ČESKÝCH CHUŤOVEK šířila nejen chuťovými buňkami ze společné expozice do celého veletrhu. :-)


 

Foto: Ing. Michal Vokřál, CSc.


Představení ČESKÉ CHUŤOVKY na veletrhu VÍNO&Delikatesy

Soutěž o značku „Dobrý tuzemský potravinářský výrobek ČESKÁ CHUŤOVKA“ se letos poprvé představí na veletrhu VÍNO&Delikatesy na Výstavišti v pražských Holešovicích od 23. do 25. dubna 2014. Ve společné expozici držitelů značky ČESKÁ CHUŤOVKA umístěné ve střední hale Průmyslového paláce (č. 16) se u samostatných pultů představí tito vynikající čeští výrobci:

 • Maso Brejcha (Jatky Blovice), držitel České chuťovky za „Jaternice“ a „Tlačenku světlou lahůdkovou“
 • MASPRO Hodonín, držitel České chuťovky za „Zavařené uzené maso“
 • MILKEFFEKT, držitel České chuťovky za „Jánošíkův oštěpek uzený“
 • Pivovar Ferdinand, držitel České chuťovky za „Tmavý ležák 11%“, „Speciální pivo světlé 15% d´Este“ a pivo „Sedm kulí“
 • PODORLICKÁ SODOVKÁRNA, držitel České chuťovky za „Jablečný mošt“ a Dětské chuťovky za „Hruško - jablečný mošt“ a za „Jablečný mošt“
 • Poex Velké Meziříčí, držitel České chuťovky za „Peřinky s čokoládovou náplní“ a „Mandle v mléčné čokoládě se skořicí“
 • TITBIT, držitel České chuťovky za „Salát kachní prsa se švestkovo pomerančovým dresinkem“ a „Zeleninový salát s řapíkatým celerem a rozinkami“

Představení ČESKÉ CHUŤOVKY na veletrhu VÍNO&Delikatesy
Foto: "Michal Vokřál"

Ve společné expozici se představí také partner České chuťovky Gastronomia Bohemica z.s., jejímž dominantním cílem je podpora tradiční české regionální gastronomie, s využíváním tradičních českých surovin a nabízené v tradičních českých hostincích. Srdečně zveme všechny příznivce kvalitních a chutných českých potravin k návštěvě expozice České chuťovky ve střední hale Průmyslového paláce na holešovickém Výstavišti v Praze (stánek č. 16).

Podrobnější informace o veletrhu naleznete na adrese: www.vinodestilaty.cz


Předseda Senátu Parlamentu České republiky pan Milan Štěch
opět převzal záštitu nad ČESKOU CHUŤOVKOU

Ještě ani neodezněla skvělá atmosféra ze slavnostního předávání ČESKÝCH a DĚTSKÝCH CHUŤOVEK 2013, kdy se vynikající čeští potravináři v přátelském ovzduší společně setkali ve více než důstojném prostředí Rytířského sálu Valdštejnského paláce, sídle Senátu, a už se rozbíhají přípravy na další, již VI. ročník ČESKÉ CHUŤOVKY 2014.

I s ohledem na letošní příjemnou zkušenost nás opravdu těší, že záštitu ČESKÉ CHUŤOVCE 2014 opět udělil předseda Senátu Parlamentu České republiky pan Milan Štěch. V předvánočním čase je to dobrá zpráva nejen pro organizátory soutěže, ale i pro všechny české výrobce prvotřídních a chutných českých potravin, protože tuto pokračující pozornost jednoho z nejvyšších ústavních činitelů ČR lze považovat i za významné uznání výsledků jejich špičkové a zapálené práce. :-)

Česká chuťovka 2014 - záštita

 
 
 


Záštita:
 • Soutěž probíhá pod záštitou Stálé komise Senátu pro rozvoj venkova a ministra zemědělství Miroslava Tomana.
Odborný patron:
 • prof. Dr. RNDr. Pavel Matějka, rektor VŠCHT
Odborná garance:
 • Vysoká škola chemicko-technologická v Praze
 • VOŠ, Gymnázium, SPŠ a SOŠ PODSKALSKÁ
Organizační zajištění soutěže

SYMPEX GROUP s.r.o.
Na Balkáně 2532/82, 130 00 Praha 3
E: ceskachutovka@sympex.cz  |  T: 777 146 641  |  W: www.sympex.cz