Aktuality (archiv 2013)


DĚTSKÁ CHUŤOVKA je nedílnou součástí soutěže ČESKÁ CHUŤOVKA už od roku 2011. O udělení značky Dětská chuťovka však nerozhoduje odborná hodnotitelská komise České chuťovky, nýbrž porota, složená výhradně z dětí – jednak malých novinářů z Dětské tiskové agentury a jednak studentů 1. ročníku Vyšší odborné školy potravinářských technologií v Podskalské ulici v Praze. I dětská porota však pracuje pod odborným dohledem především Ing. Milana Chmelaře, ředitele VOŠPT, který je garantem soutěže, ale i pracovnic Výzkumného ústavu potravinářského Praha. Dětští porotci jsou však vedeni pouze metodicky, v jejich verdiktu o udělení značky je nikdo neovlivňuje a výsledky jsou proto zcela objektivní.

Pro výrobce i spotřebitele má značka Dětská chuťovka nesporný význam, protože chutě dětí se výrazně liší od chutí dospělých. A zatímco chutě dospělých mají výrobci potravin poměrně dobře a sofistikovaně zmapované, s dětskými degustátory se běžně nepracuje. V tom spočívá jedinečnost informace o udělení Dětské chuťovky nejen pro zákazníky, ale i pro samotné výrobce, kteří tak účastí v soutěži mohou získat důležitou zpětnou vazbu o tom, zda přihlášený výrobek bude dětem opravdu chutnat. Tento poznatek pak mohou využít nejen ve výrobě, ale například i v marketingu, a získat tak významnou konkurenční výhodu. Mnozí výrobci si to postupně dobře uvědomili a počet přihlášených výrobků se za tři roky soutěže zečtyřnásobil.


Dárková karta Interspar v hodnotě 500 Kč

Dárková karta Interspar v hodnotě 500 KčAž do 30.11. můžete soutěžit s Českou chuťovkou o dárkovou kartu v hodnotě 500 Kč
na nákupy v Intersparu. Stačí, když zakoupíte jakýkoliv výrobek označený logem
ČESKÁ CHUŤOVKA, pošlete unikátní kód z účtenky na e-mail spar@spar-cr.cz
a dárková karta může být vaše! :-)

Více informací se dozvíte přímo na stránkách www.interspar.cz.Předání cen České chuťovky 2013 v Senátu Parlamentu ČR

 

Výsledky soutěže o značku Dobrý tuzemský potravinářský výrobek Česká chuťovka 2013

Na slavnostním vyhlášení výsledků jubilejního 5. ročníku soutěže o značku Dobrý tuzemský potravinářský výrobek Česká chuťovka 2013, které se konalo ve čtvrtek 17. října v Senátu Parlamentu České republiky si z rukou místopředsedkyně Senátu paní Miluše Horské převzalo plakety a diplomy opravňující pyšnit se značkou Česká chuťovka a Dětská chuťovka celkem 54 výrobců, kteří uspěli se 127 výrobky. Historicky prvním titulem Rytíř české chuti byl dekorován držitel Českých chuťovek ze všech dosavadních ročníků pan František Janíček, spolumajitel uzenářské firmy z Židlochovic.
Otevřít tiskovou zprávu k vyhlášení 5. ročníkuVzkaz z veselé zahrady
Eva Brixi

Sametové broskve s líčkem léta
Kdo okusí
Ten létá
Záhony plné jahod
Plody své práce sklízím do náruče náhod
Borůvky zahradní provokují na keři
Mým příběhům nikdo nevěří
Maliny navoněné
Dotýkají se úst
Jak básně podzimu darované
Aronie černý jeřáb
Je pozitivní všelék
Taky neřád
Barví ruce a provokuje ptáky převelice

V bylinkách jsem štíhlá laň
Diety zahradní
Žádná spotřební daň
Do kopřiv nespadni
Jsem hvězda ztracená v trávě
K níž skláníš se právě

Chuť lásky je veliká
Koupím ti buřtíka a párečků fůru
V cukrárně dortík
Veselá zahrada
A zdravá výživa
Budou nohama vzhůru

věnováno soutěži Česká chuťovka 2013


Video z Tiskové konference

 

Česká chuťovka je soutěž, která si na nic nehraje. Proč taky, když to není třeba. Chuť je chuť a kdo umí vyrobit chutnou potravinu, je skutečný mistr. Bez dalších zbytečných řečí. Jsme hrdí na to, že těchto mistrů mezi českými výrobci z roku na rok přibývá a že ČESKÁ CHUŤOVKA i DĚTSKÁ CHUŤOVKA jsou u toho. :-)
Otevřít tiskovou zprávu 5. ročníkuFotografie z Tiskové konference

 

Společnost SPAR ČOS, partner soutěže o Dobrý tuzemský potravinářský výrobek „Česká chuťovka“, připravila pro své zákazníky spotřebitelskou soutěž zaměřenou na podporu prodeje českých produktů. Té se budou moci v průběhu listopadu zúčastnit všichni zákazníci, kteří zakoupí alespoň 3 výrobky označené logem „Česká chuťovka“. Vítězné produkty projektu Česká chuťovka 2013 budou vyhlášeny 17. října a spotřebitelé vybrané z nich budou moci zakoupit v síti prodejen společnosti SPAR ČOS.
Otevřít tiskovou zprávu SPAR ČOS


Po čtyřech úspěšných ročnících se budou letos výrobci kvalitních a hlavně chutných českých potravin znovu ucházet o značku „Dobrý tuzemský potravinářský výrobek Česká chuťovka 2013“, kterou jim na podzim propůjčí hodnotitelská komise nezávislých odborníků, disponujících vysokým kreditem. Odborným garantem soutěže je tradičně Výzkumný ústav potravinářský Praha, v.v.i., v jehož sídle se v září hodnocení uskuteční.
Otevřít tiskovou zprávu k vyhlášení 5. ročníku.


Společnost SPAR ČOS se stala partnerem soutěže o Dobrý tuzemský potravinářský výrobek „Česká chuťovka“, jejíž pátý ročník odstartoval ve středu 22. května 2013. Zákazníci společnosti SPAR ČOS, jejímž dlouhodobým cílem je propagace a podpora kvalitních českých potravin, budou mít po uzavření soutěže možnost ochutnat vítězné produkty v síti prodejen SPAR ČOS a zvolit nejlepší produkt z výherců „České chuťovky“. Výsledky projektu, který pomáhá spotřebitelům objevit typické chutné české potraviny, budou vyhlášeny 17. října.
Otevřít tiskovou zprávu SPAR ČOS.


Pozvánka na tiskovou konferenci k vyhlášení jubilejního 5. ročníku soutěže o značku
Dobrý tuzemský potravinářský výrobek „Česká chuťovka 2013“.
Otevřít pozvánku k vyhlášení 5. ročníku.


TISKOVÁ ZPRÁVA k vyhlášení výsledků 4. ročníku soutěže Dobrý tuzemský potravinářský výrobek
„Česká chuťovka 2012“.
Otevřít tiskovou zprávu k vyhlášení 4. ročníku.


TISKOVÁ ZPRÁVA k vyhlášení 4. ročníku soutěže Dobrý tuzemský potravinářský výrobek „Česká chuťovka 2012“.
Otevřít tiskovou zprávu k vyhlášení 4. ročníku.


„Farmářské trhy – Quo vadis?“ - to je název v pořadí již 2. konference věnované tentokrát nejen fenoménu farmářských trhů, kterou ve svých prostorách na pražské Letné (Kostelní 44, Praha 7) uspořádá dne 11.12.2012
od 9:00 hod. Národní zemědělské muzeum pod záštitou ministra zemědělství Ing. Petra Bendla.
Otevřít tiskovou zprávu Farmářské trhy - Quo vadis?.


Největší novinkou letošního ročníku je inovovaná grafická podoba loga České chuťovky v národních barvách a zcela nová atraktivní grafická podoba Dětské chuťovky, která vychází vstříc dětskému vkusu a mentalitě.


Česká chuťovka a Dětská chuťovka


Uzávěrka přihlášek k účasti ve 4. ročníku soutěže o značku Dobrý tuzemský potravinářský výrobek „Česká chuťovka 2012“ a „Dětská chuťovka 2012“ je 20.9.2012. Je to poslední den, kdy musí být přihlášky nejpozději odeslány e-mailem nebo poštou na kontaktní adresu.


Slavnostní vyhlášení výsledků a předání ocenění "Česká chuťovka 2012" a „Dětská chuťovka 2012“ proběhne dne 18.10.2012 v Národním zemědělském muzeu v Praze na Letné. Účastníci slavnostního odpoledne, t.zn. zástupci všech soutěžících, nejen držitelé ocenění, pozvaní hosté a novináři se mohou těšit na přátelskou atmosféru, kterou pomohou vytvořit známé a populární moderátorky Marie Retková a Stanislava Lekešová.


Novinkou letošního ročníku bude předání Ceny novinářů, kterou přímo na místě udělí přítomní zástupci médií jednomu z držitelů České či Dětské chuťovky. Jejich úkol nebude tedy vůbec snadný - určit mezi mnoha prověřenými dobrotami jen jednu jedinou. Laureát tohoto ocenění se tak již předem může těšit na vysokou prestiž a patřičný mediální zájem. Samozřejmě i další výrobci, kteří se na slavnostním vyhlášení budou prezentovat, neuniknou příslušnému zájmu médií.


Pozvánka na TISKOVOU KONFERENCI ke 4. ročníku soutěže o značku Dobrý tuzemský potravinářský výrobek „Česká chuťovka 2012“ a 2. ročníku konference „Farmářské trhy - Quo vadis?“.
Pozor - pozvánka je určena jen pro akreditované novináře.
Otevřít pozvánku na tiskovou konferenci.

 
 
 


Záštita:
  • Soutěž probíhá pod záštitou Stálé komise Senátu pro rozvoj venkova a ministra zemědělství Miroslava Tomana.
Odborný patron:
  • prof. Dr. RNDr. Pavel Matějka, rektor VŠCHT
Odborná garance:
  • Vysoká škola chemicko-technologická v Praze
  • VOŠ, Gymnázium, SPŠ a SOŠ PODSKALSKÁ
Organizační zajištění soutěže

SYMPEX GROUP s.r.o.
Na Balkáně 2532/82, 130 00 Praha 3
E: ceskachutovka@sympex.cz  |  T: 777 146 641  |  W: www.sympex.cz